Ocieplenie pianką podłogi

Ocieplenie podłogi

Przede wszystkim izolacja podłogi pianką natryskową jest znacznie lepsza od tradycyjnych metod izolacji. Ponadto jest to jedno z najskuteczniejszych rozwiązań problemów związanych z wypełnianiem szczelin podłogowych i izolacją. Innym ważnym wkładem jest to, że działa również jako doskonała bariera dźwiękowa. Ponadto, otwartokomórkowa pianka natryskowa jest szybka i łatwa w aplikacji, co skutkuje minimalnym zamieszaniem i bałaganem podczas jej stosowania. Dlatego też może być rozprowadzana na istniejących podłogach lub od dołu przez sufit.

Stosowana jest przede wszystkim na ścianach, na poddaszach, pod dachami i na podłogach. Radykalnie zmniejsza przenoszenie dźwięku w porównaniu z płytami z włókna szklanego, wełny mineralnej lub styropianu. Dzięki gęstemu składowi i sposobowi aplikacji, w wyniku czego powstaje całkowicie szczelna powłoka. Zapobiega przenikaniu dźwięków generowanych z zewnątrz, takich jak hałas komunikacyjny, ruch uliczny. W sytuacjach, gdy domy znajdują się w pobliżu lotnisk lub terenów intensywnego przemysłu, jest to bardzo ważny aspekt.

Izolacja akustyczna – izolacja pianką w Warszawie


Zapobiega ona również dźwiękom generowanym z wnętrza budynku, na przykład z piętra nad, pod lub do sąsiednich pomieszczeń. Rozmowy, suszarka do włosów, dźwięk telefonu, komputerów i drukarek biurowych, pralki, spłukiwanie toalety, działający prysznic. Suszarki do ubrań, blendery, sokowirówki, młynki do kawy, telewizory, muzyka i gry, chodzenie po wyższych piętrach. Gra i ćwiczenie instrumentu muzycznego to tylko kilka rodzajów dźwięków często generowanych w budynku, które można drastycznie zredukować. Dzięki izolacji pianką natryskową PUR wszystkie dźwięki są tłumione.

Skuteczne tłumienie dźwięków – izolacja podłogi


Izolacja pianką natryskową, która jest zarówno elastyczna, jak i wypełniona milionami drobnych pęcherzyków powietrza, nie tylko pochłania drgania podłogi i elementów drewnianych. Hamuje również bezpośrednie przenoszenie dźwięku przez podłogę. Wypełniając i uszczelniając każdą szczelinę, przez którą te dźwięki mogą przechodzić, izolacja pianką natryskową zmniejsza przenoszenie dźwięków powietrznych.

Izolacja pianką natryskową PUR tłumi również, jeśli nie całkowicie wycisza, dźwięki, które mogą pochodzić z wnętrza podłogi. Na przykład takie jak woda przepływająca przez rury, dźwięk przepływu ścieków. Całkowicie otacza rury, utrzymując je pewnie w miejscu i zapobiegając wszelkim dźwiękom. Eliminuje również odgłosy powstające, gdy gorąca woda przepływająca przez rury, z systemu grzewczego nagrzewa drewniane legary. Powoduje to ich rozszerzanie się i skrzypienie.

Izolacja podłogi zapobiega utracie ciepła


Zapobiega również ucieczce ciepła na wyższe kondygnacje. Nieocieplona podłoga zwykle sprawia, że niższe piętra są chłodniejsze. To z kolei wymaga więcej ciepła do ich ogrzania, a wyższe piętra stają się z tego powodu zbyt gorące.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

Tagi:Ocieplanie budynków, Ocieplanie budynków pianką, Uszczelnianie dachu Ocieplanie budynków pianką w Warszawie, Uszczelnianie dachu pianką Ocieplanie budynku, Uszczelnianie podłogi Ocieplanie budynku pianką, Uszczelnianie podłogi pianką Ocieplanie natryskowe, , Uszczelnianie pianką Ocieplanie natryskowe w Warszawie, , Uszczelnianie przeciwilgociowe Ocieplanie strychu, Ocieplanie termiczne

DZIAŁANIE PRZECIWWILGOCIOWE


Ocieplenia poddaszy, Uszczelnianie przeciwwilgociowe, Ocieplenie podłogi,, Uszczelnianie szczelin Ocieplenie podłogi pianką, Wypełnianie pianką Ocieplenie podłogi pianką w Warszawie, Ocieplanie domu Ocieplenie przeciwilgociowe