Ocieplenie Dachu

Ocieplenie dachu pianką PUR w systemie PURIOS.

Wiadomo, że źle zaizolowany dach może powodować utratę nawet 35% ciepła wytwarzanego w domu. Gorące powietrze unosi się, a budynek traci ciepło przez pęknięcia i szczeliny w papach i dachówkach.

Słabo izolowany dach będzie miał również negatywne skutki w miesiącach letnich, pozwalając na osiągnięcie bardzo wysokich temperatur na poddaszu, co z kolei uniemożliwi ucieczkę gorącego powietrza z niższych pomieszczeń przez dach.

Izolacje poddasza
Ocieplanie dachu

Pianka otwartokomórkowa służy głównie do wykonywania izolacji wewnątrz budynków. W 90% składa się z otwartych komórek. Cechuje się niskim współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie jest zatrzymywana w warstwie izolacyjnej. Piana Purios otwartokomórkowa posiada λ od 0,033, co pozwala wyraźnie obniżyć rachunki za energię w budynkach.

Ocieplenie dachu pianką PUR – Korzyści

Izolacja dachu to trwałe rozwiązanie, którego parametry nie zmienią się przez lata. Pianka PUR szczelnie wypełnia zakamarki, tworząc dodatkową warstwę izolacji termicznej. Blokuje ona utratę ciepła.

Przez dach i poddasze może wydostawać się dużo ciepła. Wpływa to nie tylko na wzrost rachunków płaconych za ogrzewanie domu, ale także na komfort życia domowników. Izolacja dachu pianką PUR to doskonałe rozwiązanie. Pianka pokrywa powierzchnię jednolitą warstwą, eliminując ryzyko powstawania mostków termicznych. Jest zupełnie bezpieczna nawet dla alergików, ponadto doskonale chroni przed rozwojem pleśni i grzybów.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

ocieplenie dachu

Ocieplanie dachów

Ocieplenie Dachu