Kalkulator wyceny ocieplania pianką PUR

Kalkulator wyceny ocieplania pianką PUR w Warszawie.

To prawda, że koszt ocieplenia domu pianką poliuretanową jest zwykle wyższy niż stosowanie innych materiałów izolacyjnych, takich jak wełna czy styropian. Jednakże, koszt ten może się szybko zwrócić w postaci niższych rachunków za ogrzewanie i mniejszej straty ciepła z budynku.

Pianka poliuretanowa ma bardzo dobre właściwości izolacyjne. To oznacza, że pozwala na oszczędzanie energii potrzebnej do ogrzewania domu. Jeśli zdecydujesz się na jej użycie, zauważysz znaczącą redukcję kosztów zużycia energii i ogrzewania domu. Z perspektywy czasu, oszczędności związane z wykorzystaniem pianki poliuretanowej w procesie izolacji będą się kumulować, a koszt inwestycji zwróci się.

Kalkulator wyceny ocieplania pianką PUR

Ocieplenie domu pianką poliuretanową może również wpłynąć na poprawę komfortu cieplnego mieszkańców, poprzez eliminację przeciągów i utrzymywanie stałej temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Warto jednak zauważyć, że wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i warunków, w jakich znajduje się dany budynek. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą w celu doboru najlepszego rozwiązania dla swojego domu.

Cennik ocieplania pianką np. poddasza, dachu, strychu, stropów lub podłogi pianką PUR otwartokomórkową

Z reguły grubość ocieplenia kładzionego pianą poliuretanową otwartokomórkową wynosi 15 cm. W takim przypadku koszt ocieplenia natryskowego 1m2 wynosi 70 zł netto/m2. W przypadku izolacji o grubości 20 cm cena m2 może sięgać 80 zł netto/m2, przy czym należy wziąć pod uwagę powierzchnię inwestycji i jej geometrię.  Dla takiej warstwy izolacji parametr domu energooszczędnego wynosi 0,2, – czyli na rok potrzeba energii o wielkości 20 kW na m2. Ostateczny koszt zależy od wspomnianej powierzchni inwestycji – co w praktyce wiąże się z tym, że im mniejsza, tym każdy jej m2 będzie droższy.

Ceny ocieplania pianką PUR za 1m2:

  • do 15cm - 70zł netto /m2
  • 20cm - 80zł netto /m2
  • 25cm - 90zł netto /m2
  • 30cm - 100zł netto / m2

Dodatkowa grubość: 3zł netto / m2 za każdy dodatkowy 1cm

Najczęściej wybierana oferta to:

Ocieplenie poddasza pianką Purios E o grubości 20 cm w cenie:
80 zł netto/m2 (za każdy dodatkowy 1cm dopłata 3 zł
)

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalkulator wyceny izolacji pianką PUR
Summary
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show

Ocieplanie fundamentów pianką PUR zamkniętokomórkową

Porównanie materiałów termoizolacyjnych najlepiej przeszedł produkt – pianka poliuretanowa. Przenikanie ciepła zależne jest od jej rodzaju – współczynnik przenikania ciepła w piance otwartokomórkowej, np. Purios E, waha się w granicach 0,037 – 0,039 W/mK. W przypadku pianki zamkniętokomórkowej, np. Purios HO, to jedyne 0,020 – 0,022 W/mK! Nie ma więc żadnej wątpliwości, że materiały te wyróżnia najniższy z możliwych współczynników λ.

Najczęściej wybierana oferta to:

Ocieplenie fundamentów pianką Purios HO o grubości 10 cm w cenie:
120-155 zł netto/m2

Two columns
Pionowo
Poziomo
Kalkulator wyceny ocieplania fundamentów pianką zamkniętokomórkową
Summary
Nazwa Total
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Have a promocode?
Promocode Hide Show
kalkulator wyceny izolacji pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową
Izolacja pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych