Izolacje natryskowe pianką PUR w Warszawie

Izolacje pianką otwartokomórkową

Izolacje pianką otwartokomórkową.

IZOLACJA Z PIANKI NATRYSKOWEJ O OTWARTYCH KOMÓRKACH

Izolacja pianką otwartokomórkową. Ocieplenia z pianki natryskowej o otwartych komórkach jest obecnie jednym z najbardziej wszechstronnych materiałów izolacyjnych na rynku. Materiał ten stosuje się do izolacji mieszkań, poddaszy, ścian szkieletowych, podłóg i dachów. Jest natryskiwany na miejscu za pomocą pistoletu natryskowego.

Sama pianka rozszerza się ponad 200-krotnie. To pozwala jej znaleźć każdy zakamarek i zakamarki, co tworzy hermetyczne uszczelnienie zapobiegające utracie ciepła i regulujące temperaturę.

Zalety pianki natryskowej o otwartych komórkach

 • izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach jest bardzo szybka w zastosowaniu.
 • Pianka otwartokomórkowa dociera do miejsc trudno dostępnych dla innych materiałów izolacyjnych.
 • Izolacja z pianki natryskowej o otwartych komórkach jest "oddychająca", co pozwala na ujście pary wodnej z konstrukcji.
 • "Oddychalność" pianki otwartokomórkowej pomaga zapobiegać gromadzeniu się szkodliwej wilgoci i pleśni.
 • Materiał z pianki otwartokomórkowej może być rozpylany bezpośrednio na papę, jeśli dach był pokryty warstwą ochronną.
 • w przeciwieństwie do niektórych innych materiałów izolacyjnych, pianka natryskowa otwartokomórkowa pozostanie szczelna przez cały okres użytkowania domu lub biura.
 • Izolacja pianką natryskową otwartokomórkową szybko staje się preferowanym materiałem izolacyjnym do przebudowy poddasza, ponieważ po nałożeniu pianki między krokwiami, bloki izolacyjne można przymocować do krokwi, tworząc szczelne zamknięcie i nową powierzchnię mieszkalną.

 

izolacje pianką otwartokomórkową
Izolacje pianką otwartokomórkową

Zastosowania izolacji z pianki o otwartych komórkach

 • Poddasza lub strychy to najczęściej izolowane obszary pianką otwartokomórkową. Izolacja z pianki otwartokomórkowej dzięki swojej ekspansji wnika w każdy obszar poddasza, tworząc hermetyczne uszczelnienie, zmniejszając straty ciepła.
 • Izolacja ścian wewnętrznych w przypadku izolacji z otwartymi komórkami pomaga zmniejszyć straty ciepła, a także pomaga w izolacji akustycznej. Często stosowany w nowych budynkach lub konstrukcjach szkieletowych, jest szybki w aplikacji i bardzo trwały.
 • Izolacja podłogi jest często pomijana jako obszar do ocieplenia, ale do 15% strat ciepła w domu odbywa się przez podłogę. Podnosimy deski i jesteśmy w stanie szybko i skutecznie wypełnić luki.
 • Izolacja dachu pod dachówką jest bardzo trudno dostępna przy użyciu tradycyjnych materiałów izolacyjnych, ale dzięki piance otwartokomórkowej możemy dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, tworząc hermetyczne uszczelnienie.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUOTHERM PROJEKTY I WYKONAWSTWO INSTALACJI WEWNĘTRZNYCH