Izolacja stropów

Izolacje stropów pianką PUR

Aktualnie popularność zdobywa pianka poliuretanowa, która doskonale nadaje się do izolacji powierzchni drewnianych. Izolacja pianką stropów to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć strat ciepła w domu. Dlatego warto zabezpieczyć każdy element budynku, który może obniżyć komfort życia domowników i zwiększać rachunki za ogrzewanie. Jakie metody zastosować i jak ocieplić strop? O czym należy pamiętać, decydując się na ocieplenie stropu?

Jakie są korzyści z izolacji stropu pianką PUR?


Izolacja stropu to trwałe rozwiązanie, którego parametry nie zmienią się przez lata. Pianka PUR szczelnie wypełnia zakamarki, tworząc dodatkową warstwę izolacji akustycznej. Blokuje ona niepożądane dźwięki, np. wzmożone ulewy czy szumy z ulicy.

Przez dach i poddasze może wydostawać się dużo ciepła. Wpływa to nie tylko na wzrost rachunków płaconych za ogrzewanie domu, ale także na komfort życia domowników. Izolacja stropu pianką PUR to doskonałe rozwiązanie. Pianka pokrywa powierzchnię jednolitą warstwą, eliminując ryzyko powstawania mostków termicznych. Jest zupełnie bezpieczna nawet dla alergików, ponadto doskonale chroni przed rozwojem pleśni i grzybów.

Jaki jest najlepszy sposób na izolacje stropów pianką?


Są różne metody ocieplania stropu. Jedną z popularnych jest montaż wełny mineralnej, ale materiał ten ma tendencję do wchłaniania wilgoci. Czy istnieje lepsze rozwiązanie? Aktualnie popularność zdobywa pianka poliuretanowa, która doskonale nadaje się do izolacji powierzchni drewnianych.

Izolacja stropów pianką to doskonałe podejście dla osób, które cenią sobie trwałość i skuteczność rozwiązania. Izolator termiczny nie traci swoich właściwości przez lata i w niezmieniony sposób chroni wnętrze przed utratą ciepła. Tworzy jednolitą warstwę ochronną o wysokiej skuteczności.

Czy drewno pokryte pianką PUR niszczeje?


Izolacja natryskowa stropów jest stosunkowo nowym rozwiązaniem na polskim rynku i wybór jej może wiązać się z pewnymi wątpliwościami. Jedną z nich jest zjawisko gnicia drewna, którego obawiają się właściciele domów ze stropami szkieletowymi. Obawy te można szybko rozwiać, analizując właściwości pianek stosowanych do izolacji stropów.

Izolacja stropów pianką PUR w systemie PURIOS

Jeśli chcemy zabezpieczyć strop drewniany, to jego izolacja musi być wykonana z pianki otwartokomórkowej, paroprzepuszczalnej, np. Purios E. Ten rodzaj pianki pozwala drewnu oddychać, co zapobiega gniciu krokwi. Paroprzepuszczalność pianki otwartokomórkowej jest równa paroprzepuszczalności drewna, dlatego na dobrze wysuszonej powierzchni nie może dojść do gnicia.

O czym należy pamiętać przy nakładaniu pianki PUR na stropy?


Decydując się na ocieplenie stropu pianką, należy pamiętać o sprawdzeniu poziomu wilgotności drewna. Prace termoizolacyjne nie mogą być wykonywane, gdy poziom wilgotności drewna przekracza 12%. Doświadczony monter pianki PUR wie, że przed rozpoczęciem prac należy dokładnie sprawdzić kondycję podłoża. Jeśli elementy drewniane są dobrze wysuszone – pianka poliuretanowa zwiększy odporność materiału na rozwój grzybów i pleśni. Jeśli nie – drewno można osuszyć np. osuszaczem do momentu uzyskania odpowiednich parametrów.

Strop można ocieplić zimą, ale należy pamiętać, że chłodniejsze okresy roku mogą wiązać się z dużą wilgotnością powietrza. Należy zwrócić uwagę na temperaturę otoczenia, która nie powinna być niższa niż 10 stopni Celsjusza. W chłodniejsze dni może być konieczne zastosowanie grzejników.

Izolacja stropu pianką pozwala na zachowanie optymalnej ilości ciepła wewnątrz domu. Przy wyborze izolacji na strop nieużytkowego poddasza warto wybrać folię paroprzepuszczalną, która zwiększy skuteczność pianki PUR i zmniejszy zapotrzebowanie na energię cieplną.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych