Izolacja Ścian Szczelinowych

Izolacja Ścian Szczelinowych.

Piankę zamkniętokomórkową stosujemy na dwa różne sposoby; natrysk i formaty wolno-wylewne.

W przypadku izolacji między ścianami zewnętrznymi domu stosuje się metodę wolno-wylewną.
Przede wszystkim, wylewamy ją powoli. Dostaje się w każdy zakamarek i ma za zadanie przylegać do bloków wewnętrznych i zewnętrznych. Tworzy w ten sposób szczelną i wodoodporną barierę.

Metoda ta jest również idealna, gdy starszy dom był zbudowany bez izolacji. Wówczas uzupełnia się izolacje pianą PUR pomiędzy dwoma ścianami blokowymi.

PIANKA ZAMKNIĘTOKOMÓRKOWA VS. TRADYCYJNE ZASTOSOWANIA –  Izolacja Ścian Szczelinowych

Tradycyjnie do izolacji używano sztywnych płyt lub styropianu, systemy te nie zapewniają takiej szczelności, jaką uzyskuje się dzięki piance PUR. Nie dorównują one właściwościom izolacyjnym pianki natryskowej.

Zastosowanie pianki zamkniętokomórkowej

Dzięki jej wysokiej gęstości, zapewnia szczelną, wodoodporną barierę.

Przywraca również stabilność strukturalną starszym konstrukcjom, gdzie zaprawa, cegła lub kamień uległy degradacji lub gdzie konwencjonalne kotwy ścienne uległy korozji. Tworząc taką wodoodporną membranę, która ma doskonałą odporność na wiejący wiatr i deszcz. Ostatecznie redukując do zera wydostawanie się ciepłego powietrza na zewnątrz.

Izolacja Ścian Szczelinowych

Pianka zamkniętokomórkowa jest szybka i łatwa do zastosowania. Przy minimalnym zamieszaniu i bałaganie, zwykle nałożymy ją w ciągu jednego dnia. Czas realizacji zależy od metrażu czy kubatury budynku, pomieszczenia itd.

Zasadniczo w ścianie zewnętrznej wierci się otwory w określonych odstępach. Pianka natryskowa jest następnie wprowadzana do tych otworów, tworząc szczelne zamknięcie. Proces ten jest kontynuowany poziomo i w górę od ścian, aż cała struktura jest zaizolowana.

Izolacja Ścian Szczelinowych
Z lewej strony struktura pianki zamkniętokomórkowej, z prawej strony struktura pianki otwartokomórkowej

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych