Izolacja fundamentów pianką PUR

Izolacja fundamentów pianką PUR

Izolacja fundamentów pianką PUR jest niezbędna, jeśli chodzi o termoizolację budynku. Idealnie sprawdza się w tym celu izolacja z pianki PUR zamkniętokomórkowej. Sprawdźcie Państwo też, jakie są rodzaje izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, jak układa się izolację poziomą i jaki jest jej kosztorys.

Izolacja natryskowa fundamentów - częste błędy.


Każdy wie, jak ważna jest izolacja fundamentów każdego budynku. Wilgoć, która przedostaje się przez zaniedbaną lub zbyt cienką hydroizolację, może być bardzo szkodliwa dla Twojego gospodarstwa domowego.

Jakie są zagrożenia?

Wyższe rachunki za ogrzewanie, mostki termiczne, zniszczenie ścian, szkody konstrukcyjne, pleśń i grzyby.

Izolacja fundamentów

Jak widzą Państwo, warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału izolacyjnego, aby spełniał on najwyższe standardy. W przeciwnym razie, nawet jeśli zabezpieczymy podłogę, ewentualną piwnicę i ściany, ciepło będzie wędrowało wzdłuż ich struktury do gruntu. Izolacja fundamentów pianką poliuretanową zamknioętokomórkową to bardzo skuteczny sposób na rozwiązanie wyżej wymienionych problemów.

Pamiętaj! Aby proces ocieplania fundamentów przebiegł pomyślnie, temperatura otoczenia nie powinna być wyższa niż 16°C, a wilgotność oraz wiatr nie mogą dawać się we znaki. Ściany należy zagruntować, aby wyeliminować negatywne oddziaływanie wilgoci na nanoszoną warstwę izolacyjną pianki poliuretanowej.

Izolacja fundamentów pianką PUR - Co warto wiedzieć?

Podczas budowy domu izolacja jest niezbędnym elementem, który zapobiega przedostawaniu się ciepła i zimna do wnętrza budynku lub uciekanie ciepłego powietrza na zewnątrz budynku. Izolacja piankowa zamkniętokomórkowa jest popularnym materiałem do ocieplania domów. Jednak właściciel domu musi wiedzieć, jak prawidłowo ocieplić dom zanim skorzysta z usług fachowców. Biorąc pod uwagę, że na rynku są różne metody ocieplenia termicznego fundamentów, warto przyjrzeć się korzyściom użycia pianki do izolacji budynku.

Izolacja fundamentów pianką PUR - Korzyści

Izolacja fundamentów za pomocą pianki poliuretanowej zamkniętokomórkowej jest niezwykle skuteczna, my korzystamy z pianki w systemie PURIOS. Przede wszystkim izolacja fundamentów pianką jest najcieplejszą metodą izolacji termicznej, pianka nie nasiąka wodą i dobrze przylega do podłoża. Najniżej położone miejsca budynku są najbardziej narażone na wilgoć. Dlatego też zastosowanie dobrej jakości atestowanej pianki, prawidłowo nałożonej, gwarantuje skuteczność izolacji termicznej budynku. Stosując się do tych kroków, właściciel domu może skutecznie zaizolować swój dom i zmniejszyć koszty energii. Izolacja fundamentów chroni ściany przed wnikaniem wody w głąb murów - wtedy nie ma wilgoci.

Izolacja fundamentów - Jakie błędy najczęściej są popełniane? Dlaczego warto ocieplić fundamenty pianką PUR? Jak ocieplić fundamenty pianką PUR? Jaka jest różnica między pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową? Kiedy można wykonać ocieplenie natryskową pianką poliuretanową? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym linku.

FAQ Izolacja fundamentów pianką PUR - pytania i odpowiedzi

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych