izolacja stropów pianką PUR

FAQ – Izolacje stropów pianką PUR

FAQ - Izolacje stropów pianką PUR pytania i odpowiedzi

Ocieplanie stropów, izolacje dachu i stropów od wewnątrz jest najpopularniejszym rozwiązaniem termoizolacyjnym. Izolację natryskową pianką PUR w systemie PURIOS można nakładać zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Materiał izolacyjny umieszczany jest między krokwiami dachowymi oraz pod nimi.

Izolacja stropów - Jakie błędy najczęściej są popełniane?

Zbyt cienka hydroizolacja lub niedbale wykonana aplikacja pianki, może doprowadzić do przedostawania się wilgoci do wnętrza budynku. W konsekwencji prowadzi to do zwiększenia rachunków za energię i degradacji konstrukcji budynku. Na ścianach strychu pojawia się pleśń i grzyb, dlatego tak ważne jest prawidłowe nałożenie pianki.

Dlaczego warto ocieplić stropy i strych pianką PUR?

Stropy warto ocieplać pianką PUR, ponieważ jej parametry skutecznie chronią budynek przed utratą ciepła i przenikaniem wilgoci z zewnątrz. Pianka jest dużo bardziej skuteczna od innych form izolacji termicznej, dlatego, że jest elastyczna i ściśle przylega do powierzchni.

Jak ocieplić stropy pianką PUR? - Izolacje stropów

Ocieplenie dachu i stropów polega na równomiernym nałożeniu pianki na konstrukcję szkieletu dachu. Należy przykryć powierzchnię stropów szczelną warstwą pianki PUR, natryskując ją prawidłowo, aby swoją elastyczną i twardą jednocześnie strukturą pokryła wszelkie zakamarki w lukach dachu.

Jaka jest różnica między pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową? - Izolacje stropów pianką

Pianka otwartokomórkowa bardzo szybko powiększa swoją objętość. Jedną z największych zalet pianki otwartokomórkowej jest to, że bardzo się rozszerza po nałożeniu, co oznacza, że może izolować trudno dostępne zakamarki w domu. Tego typu obszary mogą być trudne do zaizolowania za pomocą pianki zamkniętokomórkowej. Pianka otwartokomórkowa jest idealna do izolacji akustycznej, gdzie pojedyncza aplikacja może całkowicie wypełnić obszar pomiędzy kołkami.

izolacja pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową
Izolacja pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową

Pianka zamkniętokomórkowa jest najlepszym wyborem dla mocnej izolacji, gdzie problemem jest przestrzeń, ponieważ może osiągnąć dwa razy większą wartość R niż pianka otwartokomórkowa wewnątrz standardowej ściany. Jego sztywny charakter zwiększa również integralność strukturalną budynku, a dostępne są wersje ognioodporne E84. Zamknięta komórka działa również jako bariera dla pary wodnej, więc woda i wilgoć będzie mniej prawdopodobne, aby przeniknęły do domu, a sama pianka jest niewrażliwa na wodę.

Kiedy można wykonać ocieplenie stropów natryskową pianką poliuretanową?

Pamiętaj! Aby proces ocieplania stropów przebiegł pomyślnie, temperatura otoczenia nie powinna być wyższa niż 16°C, a wilgotność oraz wiatr nie mogą dawać się we znaki. Ściany należy zagruntować, aby wyeliminować negatywne oddziaływanie wilgoci na nanoszoną warstwę izolacyjną pianki poliuretanowej.

Czy izolacja termiczna pianką PUR jest ogniotrwała? - Izolacje stropów pianką

Bezpieczeństwo stosowania pianki jest wysokie (klasa palności pianki PUR to E lub F), produkt ten jest samogasnący. Oznacza to, że po odcięciu źródła ciepła, pianka sama się gasi. 

Jak długo trwa montaż izolacji natryskowej pianką poliuretanową stropów?

Z reguły 1 dzień, ale wszystko zależy od kubatury budynku i konstrukcji dachu, ilości nakładanej pianki poliuretanowej.

Jak prawidłowo przygotować stropy do izolowania pianką PUR?

Odpowiednie przygotowanie stropów i dachu wewnątrz budynku do aplikacji pianki, można rozpocząć już na etapie planowania. Jeśli ocieplamy dach od wewnątrz wystarczy ułatwić dostęp do miejsc, w których będzie nakładana pianka, co znacznie usprawni późniejszy proces aplikacji.

Przygotowywane do ocieplenia, izolacji poddasza lub strychu pianką PUR, powinno być suche, dlatego w przypadku ocieplania dachu płaskiego lub izolowania poddasza pianką, najlepiej robić to wiosną. Nie oznacza to, że pianek nie nakłada się w innych porach roku - bo nakłada się je nawet zimą, zachowując oczywiście wszystkie zalecenia w kontekście prawidłowego natrysku. Jeśli chodzi o sezon letni, to ze względu na temperatury nie ma problemu z natryskiem pianki Purios. Sam natrysk, w kontekście komfortu pracy, jest jedynie mniej wygodny podczas upałów.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

Chrzanów (Warszawa) ocieplanie budynków Czechowice Warszawa ocieplanie budynków Izolacja budynków gospodarczych izolacja fundamentów pianką PUR izolacja fundamentów pianką PUR Warszawa izolacja fundamentów pianką PUR w Warszawie izolacja fundamentów pianką PUR zamkniętokomórkową izolacja pianką PUR izolacja pianką PUR Warszawa Izolacja pianką PUR w Warszawie izolacja podłogi pianką izolacja podłogi pianką PUR izolacja podłogi pianką PUR Warszawa izolacja podłogi pianką PUR w Warszawie Izolacja Podłogowa izolacja podłogowa pianką izolacja podłogowa pianką PUR izolacja podłogowa pianką PUR Warszawa izolacja podłogowa pianką PUR w Warszawie izolacja stropu izolacja stropów w Warszawie izolacje budynków gospodarczych od wewnątrz Izolacje natryskowe pianką PUR izolacje pianką budynków gospodarczych izolacje pianką pur Izolacje pianką PUR Warszawa Izolacje pianką PUR w Warszawie izolacje pianką stropów izolacje stropu pianką PUR izolacje stropu pianką PUR w Warszawie izolacje stropów pianką PUR Ocieplanie budynków ocieplanie budynków Chrzanów (Warszawa) ocieplanie budynków Czechowice (Warszawa) Ocieplanie budynków pianką Ocieplanie budynków pianką PUR Ocieplanie natryskowe ocieplanie pianką PUR Czyste Warszawa ocieplanie pianką PUR w Choszczówce Warszawa ocieplanie pianką PUR w Chrzanowie Warszawa ocieplanie pianką PUR w Czechowicach Warszawa ocieplanie w Choszczówce (Warszawa) ocieplanie w Chrzanowie (Warszawa) ocieplanie w Czechowicach (Warszawa) Ocieplenia poddaszy