Izolacja fundamentów pianką PUR

FAQ – Izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów pianką PUR pytania i odpowiedzi

Izolacja fundamentów – Jakie błędy najczęściej są popełniane?

Zbyt cienka hydroizolacja lub niedbale wykonana, może doprowadzić do przedostawania się wilgoci do wnętrza budynku. W konsekwencji prowadzi to do zwiększenia rachunków za energię i degradacji konstrukcji budynku. Na ścianach pojawi się pleśń i grzyb, dlatego tak ważne jest prawidłowe nałożenie pianki.

Dlaczego warto ocieplić fundamenty?

Fundamenty warto ocieplać pianą, ponieważ jej parametry skutecznie chronią budynek zaizolowany pianką, przed utratą ciepła i przenikaniem wilgoci z zewnątrz. Pianka jest dużo bardziej skuteczna od innych form izolacji termicznej, dlatego, że jest elastyczna i ściśle przylega do powierzchni.

Jak ocieplić fundamenty?

Fundamenty należy przykryć szczelną warstwą pianki PUR. Natryskując ją prawidłowo, aby swoją elastyczną i twardą jednocześnie strukturą pokryła wszelkie zakamarki w lukach ścian fundamentów.

Jaka jest różnica między pianką otwartokomórkową i zamkniętokomórkową?

Pianka otwartokomórkowa bardzo szybko powiększa swoją objętość. Jedną z największych zalet pianki otwartokomórkowej jest to, że bardzo się rozszerza po nałożeniu. To oznacza, że może izolować trudno dostępne zakamarki w domu. Tego typu obszary mogą być trudne do zaizolowania za pomocą pianki zamkniętokomórkowej, którą stosuje się na powierzchnie np. fundamentów. Pianka otwartokomórkowa jest idealna do izolacji akustycznej, gdzie pojedyncza aplikacja może całkowicie wypełnić obszar pomiędzy kołkami.

Pianka zamkniętokomórkowa jest najlepszym wyborem dla mocnej izolacji, gdzie problemem jest przestrzeń, np. fundamenty. Może osiągnąć dwa razy większą wartość R niż pianka otwartokomórkowa wewnątrz standardowej ściany. Jego sztywny charakter zwiększa również integralność strukturalną budynku, a dostępne są wersje ognioodporne E84. Zamknięta komórka działa również jako bariera dla pary wodnej, a więc woda i wilgoć. Będzie mniej prawdopodobne, aby przeniknęły do domu, a sama pianka jest niewrażliwa na wodę.

Kiedy można wykonać ocieplanie?

Pamiętaj! Aby proces ocieplania fundamentów przebiegł pomyślnie, temperatura otoczenia nie powinna być wyższa niż 16°C. Wilgotność oraz wiatr nie mogą dawać się we znaki. Ściany należy zagruntować, aby wyeliminować negatywne oddziaływanie wilgoci na nanoszoną warstwę izolacyjną pianki poliuretanowej.

Jak długo trwa montaż natryskowej izolacji poliuretanowej?

Z reguły 1 dzień, ale wszystko zależy od kubatury budynku i ilości nakładanej pianki poliuretanowej.

Jak prawidłowo przygotować pomieszczenie do izolowania?

Odpowiednie przygotowanie pomieszczeń do aplikacji pianki można rozpocząć już na etapie planowania. Wystarczy ułatwić dostęp do miejsc, w których będzie nakładana pianka, co znacznie usprawni późniejszy proces aplikacji.

Przygotowywane do ocieplenia pomieszczenie powinno być suche, dlatego w przypadku ocieplania dachu płaskiego lub izolowania poddasza pianką, najlepiej robić to wiosną. Nie oznacza to, że pianek nie nakłada się w innych porach roku – bo nakłada się je nawet zimą, zachowując oczywiście wszystkie zalecenia w kontekście prawidłowego natrysku. Jeśli chodzi o sezon letni, to ze względu na temperatury nie ma problemu z natryskiem pianki Purios. Sam natrysk, w kontekście komfortu pracy, jest jedynie mniej wygodny podczas upałów.

Zapraszamy również do naszej firmy RENTIRO Wynajem sprzętu budowlanego i usługi koparko-ładowarką POLDOM Sp. z o.o. Kompleksowa budowa domów oraz DUETTHERM Projekty i wykonawstwo instalacji wewnętrznych

cena izolacji natryskowej Warszawa cena izolacji pianką PUR w Warszawie cena ocieplania budynków w Warszawie cena ocieplenia budynku w Warszawie cennik izolacji budynku cennik izolacji pianką PUR cennik ocieplenia budynku firma izolująca pianką PUR firma ocieplająca budynki pianką PUR w Warszawie firma ocieplająca budynki w Warszawie firma ocieplająca w Warszawie Izolacja budynków gospodarczych izolacja fundamentów pianką PUR Warszawa izolacja fundamentów pianką PUR w Warszawie izolacja fundamentów pianką PUR zamkniętokomórkową izolacja poddasza pianką poliuretanową Warszawa izolacja poddasza pianką poliuretanową w Warszawie izolacja podłogi pianką PUR izolacja stropów w Warszawie izolacje budynków gospodarczych izolacje budynków gospodarczych od wewnątrz Izolacje natryskowe pianką PUR izolacje pianką budynków gospodarczych izolacje pianką pur izolacje pianką stropów izolacje poddasza Warszawa izolacje stropów pianką PUR izolacje termiczne budynków gospodarczych kalkulacja ocieplenia budynku pianką PUR Kalkulator wyceny ocieplania pianką PUR Ocieplanie budynków ocieplanie budynków gospodarczych Ocieplanie budynków pianką Ocieplanie budynków pianką PUR Ocieplanie natryskowe Ocieplanie pianką PUR Ocieplenia pianą PUR Ocieplenia poddaszy wycena izolacji pianką PUR wycena ocieplania budynku wycena ocieplenia budynku wycena ocieplenia poddasza wykonywanie izolacji natryskowych wykonywanie izolacji natryskowych Warszawa wykonywanie izolacji natryskowych w Warszawie